Poznaj nr telefonu

Komórki pojawiły się na rynku już mnóstwo miesięcy temu, a mimo to wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, by skontaktować się z przyjaciółmi, wysłać im sms-a albo usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne komórki mogą być nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również oszuści i wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak można w miarę prędko odkryć.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednakże zwykle tego typu krok nie będzie za bardzo efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wklepać numer do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne portale, aby poznać dzwoniącego. Istnieją nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie mieszczą u siebie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i stawiają im noty. Internauta powinien z tych stron skorzystać, a nawet samodzielnie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę wciąż będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na policję. W skrajnych momentach z pewnością warto tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i poznać tożsamość nieznanego rozmówcy. Głuche telefony nie są w końcu czymś przyjemnym, dlatego warto z nimi walczyć.

W dzisiejszych latach praktycznie każdą sprawę można już bez problemu załatwić. Choćby teoretycznie nieznane numery da się szybko rozpoznać, by ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W tym celu należy wejść na specjalną stronę internetową, zadzwonić pod nieznany numer lub skontaktować się z komendą.

Jak sprawdzić telefon który do mnie dzwonił?

Rejestrujesz znany ci dzwonek własnego telefonu komórkowego, gonisz do sprzętu, odbierasz, a odpowiada ci głucha cichość. Sądzisz, że ktoś się omylił, ale dziwny numer telefonuje po raz drugi, a sytuacja zaczyna się potem powtarzać, a Ty zastanawiasz się kogo to numer telefonu. Takie epizody mogą cię przestraszyć przynajmniej na tyle, byś odnalazł nieznajomy numer. Dokonasz tego bardzo szybko i nietrudno.

Na początku zintegruj się z Internetem, a następnie wejdź do internetowego świata, gdyż to właśnie z niego będziesz musiał zrobić użytek. Odnajdź stronę internetową trudniącą się odnajdywaniem oraz komentowaniem numerów, a potem spojrzyj na nią i sprawdź, jak należy ją przetestować. Niezwykle prędko dowiesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, także zareagujesz tak jak należy. Wklepiesz telefonujący do ciebie numer do odpowiedniej rubryki zaznaczonej na portalu, a następnie jako odpowiedź otrzymasz informacje na temat właściciela konkretnego numeru. Pewne spośród nich są tworzone przez samych twórców stron, a pozostałe przez zwykłych ludzi, jacy mogli otrzymywać podobne, ciche telefony. Wysłuchaj ich, a odkryjesz swojego intruza.

Stron opisujących wszystkie numery telefonów jest naprawdę wiele, więc będziesz mógł od razu skorzystać z kilku z nich, by uzyskać jak największą ilość danych. Zanalizuj je i sam wywnioskuj, do kogo przynależy numer, który nieustannie do ciebie wydzwania.

Copyright INFO GSM 2018
Shale theme by Siteturner