Sprawdź nr telefonu

Od razu zaniechajmy przepatrywania ksiąg telefonicznych, bo one już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, które zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery, piszą, do kogo one należą i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w jakimś stopniu pomóc innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego musimy jedynie skorzystać z takich stron. Róbmy tak za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

Jaki to numer

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy żyją w naszej okolicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie komórki widnieje obca kombinacja liczb.

Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na komisariat, skoro w końcu nie każde obce połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej lub od początku skorzystać z witryny, która zajmuje się badaniem i opisywaniem różnych numerów. To ona tylko powie nam, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować telefon przyjaciela, jaki chce naszej porady.

do kogo należy nr telefonu komórkowego

Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo miesięcy temu, a mimo to dalej są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich praktycznie bez przerwy, by porozumieć się z przyjaciółmi, przesłać im sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki są czasami jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich dzwonią również oszuści i naciągacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które jednak da się w miarę szybko rozpoznać.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednakże zwykle taki krok nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeżeli on nie działa, bo dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne portale, by poznać rozmówcę. Są nawet specjalistyczne strony wirtualne, które skupiają w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je i wystawiają im oceny. Internauta powinien z tych stron skorzystać, a nawet samodzielnie stworzyć recenzję o wybranym numerze. A jeżeli jednak specjalna witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę dalej będą nękać głuche sygnały, w każdej chwili może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach na pewno warto tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i poznać tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być przecież czymś przyjemnym, dlatego warto z nimi walczyć.

W obecnych czasach praktycznie każdą sprawę da się już bez problemu rozwiązać (np. korzystając z reverse phone number). Choćby teoretycznie obce numery telefonów można błyskawicznie rozpoznać, by ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W takim celu wystarczy odwiedzić specjalną stronę internetową, zadzwonić pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z komendą.

Copyright INFO GSM 2018
Shale theme by Siteturner